Echo Admin
HomeRegisterTournamentsSchedules/ResultsForms/WaiversRulesAdult Ice Hockey Tournaments
Login
Schedules & Results
Return to Schedules & Results Main Page
Fall Classic at The SGAA
October 3–October 4, 2020
Legend:Game Not CompleteGame Complete 
Saturday, October 3, 2020
Game#DivGame
Time
Home
LR
Home TeamHome
Score
Guest
Score
Guest TeamGuest
LR
Rink
1Silver12:00 PM TN Rollerbees 5 Envious Excitement Blue
2Silver12:00 PM Puff Puff Passers 6 PTC White
3Bronze12:40 PM Wish Snipe Celly 4 Red Light District Blue
4Bronze12:40 PM Nashville Bombers 5 Shirley Temple of Doom White
5Silver1:20 PM NCSC 5 Envious Excitement Blue
6Gold1:20 PM Atlanta Swarm 6 TN TopGuns White
7Gold2:00 PM Asheville Aces 7 GA Rollerbees Blue
8Silver2:00 PM TN Rollerbees 6 PTC White
9Bronze2:40 PM Nashville Bombers 7 Red Light District Blue
10Silver2:40 PM Puff Puff Passers 3 NCSC White
11Bronze3:20 PM Shirley Temple of Doom 4 One TimersOT Blue
12Gold3:20 PM Mobeer 6 Slanging Birds White
13Silver4:00 PM PTC 8 Envious Excitement Blue
14Gold4:00 PM Atlanta Venom 6 Atl Labeda Phantoms White
15Gold4:40 PM Atlanta Swarm 5 GA Rollerbees Blue
16Gold4:40 PM TN TopGuns 4 Asheville Aces White
17Silver5:20 PM TN Rollerbees 10 Puff Puff Passers Blue
18Silver5:20 PM NCSC 3 PTC White
19Bronze6:00 PM Shirley Temple of Doom 2 Wish Snipe Celly Blue
20Gold6:00 PM Slanging Birds 9 Atlanta Venom White
21Gold6:40 PM Atl Labeda Phantoms 3 Mobeer Blue
22Bronze6:40 PM Nashville Bombers 7 One Timers White
23Gold7:20 PM Asheville Aces 3 Atlanta Swarm Blue
24Bronze7:20 PM Shirley Temple of Doom 4 Red Light District White
25Gold8:00 PM TN TopGuns 6 GA RollerbeesOT Blue
26Bronze8:00 PM One Timers 4 Wish Snipe CellyOT White
27Gold8:40 PM Mobeer 7 Atlanta Venom Blue
28Gold8:40 PM Atl Labeda Phantoms 6 Slanging Birds White
Sunday, October 4, 2020
Game#DivGame
Time
Home
LR
Home TeamHome
Score
Guest
Score
Guest TeamGuest
LR
Rink
29Silver9:00 AM NCSC   TN Rollerbees Blue
30Silver9:00 AM Puff Puff Passers   Envious Excitement White
31Bronze9:40 AM Nashville Bombers   Wish Snipe Celly Blue
32Bronze9:40 AM One Timers   Red Light District White
33Gold Quarter F10:20 AM Slanging Birds   Atl Venom Blue
34Gold Quarter F10:20 AM TN TopGuns   GA Rollerbees White
35Gold Quarter F11:00 AM Asheville Aces   Mobeer Blue
36Gold Quarter F11:00 AM Atl Labeda Phantoms   Atlanta Swarm White
37Silver Semi11:40 AM PTC   #4 Seed Blue
38Silver Semi11:40 AM #2 Seed   #3 Seed White
39Bronze Semi12:20 PM #1 Seed  #4 Seed Blue
40Bronze Semi12:20 PM #2 Seed   #3 Seed White
41Gold Semi1:00 PM Highest Remaining Seed   Lowest Remaining Seed Blue
42Gold Semi1:00 PM 2nd Highest Remaining Seed   2nd Lowest Remaining Seed White
43Silver Final1:40 PM Highest Remaining Seed   2nd Lowest Remaining Seed Blue
44Bronze Final2:20 PM Highest Remaining Seed   Lowest Remaining Seed Blue
45Gold Final3:00 PM Highest Remaining Seed   Lowest Remaining Seed Blue
© 2020 ECHO Tournament Series